Camp Half-Blood

Üdvözöllek a Félvér Táborban! Kattints a regisztrációra, ha csatlakozni akarsz a világunkhoz.

Join the forum, it's quick and easy

Camp Half-Blood

Üdvözöllek a Félvér Táborban! Kattints a regisztrációra, ha csatlakozni akarsz a világunkhoz.

Camp Half-Blood

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üdvözöllek a Félvér Táborban! Lépj át a kapun, hogy megismerd a világot vagy maradj távol, ha nem vagy istenivadék.


    A többi bungaló

    Minerva Sapientia
    Minerva Sapientia
    Admin


    Hozzászólások száma : 36
    Points : 107
    Join date : 2014. Sep. 26.

    A többi bungaló Empty A többi bungaló

    Témanyitás by Minerva Sapientia Szomb. Szept. 27, 2014 2:42 am

    Tizennégyes bungaló: Irisz
    Irisz a görög mitológiában a szivárvány istennője, az istenek hírnöke, Thaumasz és Élektra lánya, a Harpüiák testvére. Héra állandó követe, de Zeusz is rábízta ügyes-bajos dolgait. Szárnyakat és tarka ruhákat viselt, kezében hírnöki pálcát és korsót tartott.

    Tizenötös bungaló: Hüpnosz
    Hüpnosz, az Álom és Thanatosz, a Halál a görög mitológiában ikertestvérek, az Éj istennőjének fiai. Alvilági palotájuk a sötétség barlangja, ahová soha egyetlen fénysugár sem téved. Hüpnosz, az alvás megszemélyesítője.

    Tizenhatos bungaló: Nemeszisz
    Sosem volt Nemesis egyértelműen csak a bosszú istennője, hanem sokkal inkább a sors bizonytalanságát képviselte. Ez a melléknév tehát azt jelentette, hogy az istennő „ad” (jót és rosszat is), nem pedig „megtorol” (mint azt a nemezis szó mai értelme is hibásan interpretálja).

    Tizenhetes bungaló: Niké
    Niké a görög mitológiában a győzelem istennője, mind a hadi, mind az atlétikai győzelemé. Nevének jelentése, a győzelem is ezt mutatja. A görögöknél a szobrászat kedvelt témája, gyakran szárnyas nőalakként ábrázolták, például a Szamothrákéi Niké.

    Tizennyolcas bungaló: Hébé
    Az ifjúság istennőjeként eredetileg az ő feladata volt a fiatalságot és örök életet biztosító nektár őrzése és annak felszolgálása az Olümposzon, ám ezt a szerepet Ganümédész hamarosan átvette tőle. Mégis Hébét gyakran emlegetik úgy, mint az istenek pohárnokát. Ő készítette el testvére, Arész fürdővizét, és ő segítette fel Hérát rettegett harci szekerére. Hébé őrizte az örök fiatalság forrásának titkát és helyét.

    Tizenkilences bungaló: Tükhé

    Ókeanosz és Téthüsz leánya. A görögök hitvilágban, Tükhé nem egyszerűen véletlen és szerencse, hanem a történelmet irányító sorsszerű erő istennője is volt. Nevével először Homérosznál találkozhatunk: Tükhé volt az az isten, amellyel a többi isten sem mert vitába szállni. Pártfogolta a szerencsejátékosokat, azonban előfordult, hogy vagyonukból is kiforgatta őket. Jelképe a gömb, amelyet mindig kezében tartott, jelképezve vele a szerencse forgandóságát.

    Húszas bungaló: Hekaté
    Ő uralkodik a kísértetek és az éjszakai jelenések fölött. A hármas keresztutaknál szokott éjfélkor megjelenni fekete kutyái kíséretében, és elviszi a számára ott elhelyezett ajándékot. Háromfejű alakban is szokták ábrázolni (olykor nappal, holddal és hajnalcsillaggal a homlokán), vagy három testben. Ezt úgy kell értelmezni, hogy egyik arca a múlt, másik a jelen, a harmadik a jövő felé tekint; vagy egyik teste az égi (néha ezt azonosíthatják Szelénével), a másik a földi (ezt olykor azonosítják Artemisszel, ezért úgy tartják, segít a hozzá imádkozó szülő asszonyoknak, illetve felelős a gyermekek nevelkedéséért), a harmadik az alvilági megjelenése.

    Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kezd%C5%91lap


      Pontos idő: Hétf. Ápr. 29, 2024 1:30 am